Agyslingua 2021 je za námi

rohja Aktuality

Že se venku všechny viry žení a zábavná akce není? Pardubický Agys byl ve víru dění a uspořádal akcičku celkem bez prodlení.

Již jedenáctý ročník soutěže Agyslingua probíhal během posledního únorového týdne a opět jsme se mohli těšit z vysokého zájmu o účast v této soutěži, která se poprvé uskutečnila v on-line prostředí a odrážela ústřední téma této doby.

Ve třech kategoriích (A2, B1 a B1+) se v soutěžním klání utkalo 73 žáků 8. a 9. tříd ZŠ především v Pardubickém kraji, jejich znalosti se porovnávaly ve schopnosti čtení a porozumění textu, poslechu a všeobecných jazykových dovednostech. Druhým úkolem bylo nahrát pětiminutové video s odpověďmi na zadané otázky – jakési zamyšlení nad současnou covid situací a on-line výukou. Výkony posuzovaly dvě nezávislé komise, tudíž v rámci kategorií byli jednotliví žáci hodnoceni šesti angličtináři Agysu, kteří byli postaveni před zapeklitý výběr díky vyrovnaným výkonům soutěžících.

Na základě on-line rozhovoru s vybranými pěti finalisty z každé kategorie vzešli vítězové. Ti obdrží poukazy na Cambridge zkoušky na Agysu, jakož i slevu na školném, pokud se tam rozhodnou nastoupit, zatímco první tři v kategorii A2 získají přístup k přípravnému kurzu na přijímací zkoušky. V neposlední řadě se mohou tito žáci těšit i na dárek v podobě volného přístupu k jazykovému procvičování od firmy Mnemory, originální nákrčníky z dílny naší šikovné kolegyně a věcné ceny od našich partnerských vydavatelství Cambridge University Press, Oxford University Press a Bridge Publishing. Všem sponzorům, včetně Magistrátu města Pardubice a Cambridge Center Frýdek Místek, nesmírně děkujeme za podporu. S prázdnou neskončí nikdo, všichni zúčastnění se za své výkony a odvahu mohou těšit na balíčky s překvapením, které by měly dorazit v následujících dnech. Možná však nejdůležitější je vědomí, že i v této době je možné získat cenné zkušenosti a najít si užitečnou zábavu.

Věříme, že se příští rok znovu sejdeme v hojném počtu a tentokrát snad už opět naživo.